DOLAR 18,8103 -0.01%
EURO 20,4965 0.38%
ALTIN 1.162,72-0,22
BITCOIN 425403-1,20%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Merkür Retro Rehberi: Değişen İlişki Dinamikleri ve İletişim Sorunları
  • YKN Haber
  • Astroloji
  • Merkür Retro Rehberi: Değişen İlişki Dinamikleri ve İletişim Sorunları

Merkür Retro Rehberi: Değişen İlişki Dinamikleri ve İletişim Sorunları

ABONE OL
Ocak 21, 2022 22:07
Merkür Retro Rehberi: Değişen İlişki Dinamikleri ve İletişim Sorunları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İşler sarpa sardığında siz de bazı olayları şansa bağlıyor olabilirsiniz. Astrologlarsa hayatlarında ters giden olaylardan Merkür retrosunu sorumlu tutabiliyor. Merkür retrosu Merkür’ün yılda üç veya dört kez gerilemesi anlamına geliyor. Bu yörünge gerilemesi Merkür’ün temsil ettiği zekayı ve iletişimi etkiliyor. Bu nedenle de astrolojiye ilgi duyanlar kendilerini retro döneminde iletim kopuklarından doğan sorunlara hazırlıyor. Yaklaşık dört hafta süren bu süreçte siz de doğru kelimeleri bulamama hissini yaşayabilirsiniz. Sizi bu dönemde nelerin beklediğinden tutun da Merkür retrosunun detaylarına kadar uzanan keyifli bir yazı hazırladık. Hemen başlıyoruz!

Merkür retrosu nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, Merkür gerilemesi, Güneş’in yörüngesinde 88 gün hızlı dönen Merkür’ün bu dönemde yavaşlamasına deniyor. Astrologlara göre, bu çok uzak göksel gerilemenin Dünya yaşamına yansımaları var. Bu belirgin geriye doğru hareket döneminde, seyahat, iletişim ve teknoloji gibi yaşama olumsuz etkileri görülüyor.

Merkür retrosu ne zaman?

2021’in üçüncü Merkür retrosu, bu yılın aksiyon dolu Terazi sezonunun ortasında 27 Eylül’de başladı ve 18 Ekim’e kadar sürüyor. Ortaklıkları yöneten Terazi sahnesine düşen yılın son Merkür retrosunun en çok ilişkileri etkilediği söyleniyor. Dengesiz durumları ve dinamikleri yeniden değerlendirerek enerjinizi nereye veya kime harcayacağınıza karar verebilirsiniz. Ayrılıklar, sarsıntılar ve yanlış iletişimler olabilir. Bu dönemde karşıdaki insanı anlamak ve hoşgörü göstermekle ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

Merkür retrosu aslında bir görsel bir yanılma

Merkür aslında yörüngesini tersine çevirmiyor veya geriye doğru hareket etmiyor. Gezegenler her zaman Güneş’in yörüngesinde aynı yönde dönerler. Korkunç Merkür gerilemesi, sadece Merkür’ün Güneş etrafındaki yörüngesinde Dünya’yı kısa süreliğine yakalamasından neden olduğu optik bir yanılsama.

Merkür retrosunun astrolojik etkileri nelerdir?

Astroloji çerçevesinde Merkür, iletişim ve seyahat ile ilgili her şeyi yönetir. Merkür geri giderken, insanlar sorunlar yaşayabilir. Merkür gerileme sıkıntılarına birkaç örnek vermek gerekirse bahsedelim. Bu dönemde ödevler geç teslim edilebilir, bilgisayarlar bozulabilir, arabalar arızalanabilir. Arkadaş ilişkilerinde dalgalanmalar olabilir. Merkür retrosunun insanların zihinleri ve zihinsel süreçleri üzerinde de bir etkisi olduğu söyleniyor. İnsanlar beyin bulanıklığı ve yüksek kaygı gibi semptomlar yaşayabilir. Bu “geriye doğru” hareket döneminde, insanların geçmişleri hakkında nostaljik hissedebiliyor. Bu nedenle eski arkadaşlardan ve eski sevgililerden merhaba mesajları alabilirsiniz.

Merkür retrosu en iyi nasıl atlatılır?

Retronun olduğu dönem karmaşayı da beraberinde getiriyor. Gerileme sona erdikten sonra hayatınızda değişmesi gerekebilecek alanları belirleyebilirsiniz. Astrolojik olarak, bu dönemi daha iyi atlatmanız için büyük değişimlerden ve kararlardan kaçınmanız gerekiyor. Elektronik cihazları, arabaları veya yaşam alanınızı taze lavanta spreyi ile temizleyebilirsiniz. Lavantanın iletişimi yöneten boğaz çakrasını açtığı biliniyor. Bunun yanında, bir diğer nokta da meditasyon yapmak. Geri giden Merkür’ün bile sarsamayacağı ruhsal huzura ulaşmak için meditasyon yapabilirsiniz. Yakınınızda iletişime yardımcı olduğu düşünülen şifalı kristaller veya lapis lazuli bulundurabilirsiniz. İç huzurunuz için duygularınızı ve düşüncelerini yazabileceğiniz bir günlük tutmak da faydalı olabilir.

Bir sonraki Merkür retrosu ne zaman?

2021’de üç Merkür gerileme dönemi olacak. Üçü de hava burçlarına denk geliyor: Bunlarsa Kova, İkizler ve Terazi burçları.

  • 2021 yılının ilk retro hareketi 30 Ocak – 20 Şubat tarihleri ​​arasında Kova burcunda gerçekleşti.
  • 2021’de Merkür’ün ters yönde seyrediyor göründüğü ikinci kez, İkizler’de 29 Mayıs’tan 22 Haziran’a kadar sürdü.
  • 2021’in üçüncü ve son gerilemesi Terazi’de 27 Eylül’den 18 Ekim’e kadar sürecek.
  • Bunları bir araya getirince ve 2021’in üç gerilemesi zaman olarak tahmin edilebiliyor.

Sonuç olarak, bu son gerileme dönemi, para ve romantizm konularını çevreleyen soruları gündeme getirebilir. Kendinizi hayatınızı ve iş yaşamınızı sorgularken bulabilirsiniz. Bu dönemi en iyi şekilde atlatmak için rahatlamak ve iç huzura odaklanmak yapılabilecek en iyi şeyler arasında.

Kaynak

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r