DOLAR 18,4747 0%
EURO 17,7633 0.05%
ALTIN 966,270,06
BITCOIN 352076-0,27%
İstanbul
24°

AÇIK

05:23

İMSAK'A KALAN SÜRE

Elektrik Kesintilerinde Sizi Yarı Yolda Bırakmayacak En İyi Kesintisiz Güç Kaynakları

Elektrik Kesintilerinde Sizi Yarı Yolda Bırakmayacak En İyi Kesintisiz Güç Kaynakları

ABONE OL
Temmuz 17, 2022 07:26
Elektrik Kesintilerinde Sizi Yarı Yolda Bırakmayacak En İyi Kesintisiz Güç Kaynakları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

En kritik işlerimizin ortasında veya tüm takımın yükünü omuzlarına almışken, hatta ben size bu içeriği yazarken bile başımıza gelmesini en son istediğim şey kesinlikle beklenmedik elektrik kesintileri. Çalışırken belki de pür dikkat kesildiğiniz işleri o an kaydetmemiş olabilir veya gerilerden geldiğiniz bir takım savaşında öne geçmiş ve kazanmanıza çok az kalmışken yaşanan elektrik kesintilerinden sizi koruyacak hiçbir şey yok mu sanıyorsunuz? Elbette var. Kesintisiz güç kaynakları yani diğer adıyla UPS’ler tam da bunun için var. Beklemediğimiz anda yaşanan elektrik kesintilerinde oluşacak veri kayıplarını önleyecek ve çoklu priz girişi destekleyen modelleriyle hem bilgisayarınızın hem de internetinizin elektriğinin kesilmesini engelleyerek sizi online oyunlarınızdan kopmamanızı sağlayacak güç kaynakları, belki sürekli işinize yaramayacak ama en çaresiz anınızda kesinlikle size her zaman yanınızda olduğunu gösterecektir. UPS almadan önce kesintisiz güç kaynağı alırken mutlaka kullanacağınız sistemin gücünü hesaplamanız gerekmektedir. Bu hesaplamayı cihazların arkasındaki etikete bakarak kolayca yapabilirsiniz. Beklenmedik durumlarda voltaj değişimleri ve elektrik kesintilerine karşı tüm elektronik cihazlarınızı korur, kontrollü bir şekilde kapatma ve yapılan işin, çalışmaların tamamlanmasına olanak sağlar. Tabii ki de bu güç sonsuza kadar sürmeyecek, dostunuz sizin için belli bir yere kadar yanınızda olacak. Şimdi gelin sizin için en iyi ürün hangisi bunu birlikte öğrenelim. İşte en iyi 10 kesintisiz güç kaynağı…

1-POWERFUL SLE-1000

Beslediği tüm elektronik cihazları; enerji kesintileri, voltaj düşmeleri, yükselmeleri ve her çeşit yükte sorunsuz çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Dahili regülatörü sayesinde şebeke enerjisinde meydana gelebilecek voltaj dalgalanmalarını ayarlayarak sisteme en uygun enerjinin ulaşmasını sağlar. CPU Kontrolü sayesinde; UPS’in çalışmasını daha hassas kontrol eder ve cihazın daha verimli güç kontrolü yapmasını sağlar, AVR desteği ile şebeke enerjinizde meydana geleen gerilim değişimlerini akülerini kullanmadan düzenler. Böylece akü kullanım ömrünü uzatır, küçük yapısı sayesinde aradığınız tüm özellikleri üzerinde bulundururken ev ve ofisinizde daha az yer kaplar.

2-Tunçmatik TSK5322 Newtech Pro II X9

Tunçmatik markasının üretmiş olduğu gerçek çift dönüşümlü online teknoloji ile tasarlanan online UPS modelidir. Online UPS modeli özellikle bilgisayar ve diğer hassas olan elektronik cihazlar için en uygun seçimdir. Bu gibi UPS’ler hassas cihazları şebekeden izole ederek, şebekede bulunan elektrik ile akülerini şarj etmektedir. Çeşitli filtreler yardımı ile de bağlı olan hassas cihazları beslemektedir.

Özellikleri bakımından yüksek çıkış güç faktörü bulunmaktadır. Standart 0,7 güç faktörü UPS modellerine göre çıkışında %28’den fazla güç vermektedir. Daha fazla elektrik ve elektronik cihazı desteklemektedir. Ön kısmında çok fonksiyonlu olan tuşlar bulunmaktadır. Bunlar 208/220/230/240 VAC çıkış voltaj ayarı, 50/60 Hz frekans konvertörü modu, Eco Mode özelliği (yüksek enerji tasarrufu) seçenekleridir. Güç kaynağı üzerinde harici akü bağlayabilme özelliği bulunur. Opsiyonel özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Harici akü bağlayarak ürünün destekleme süresini uzatabilirsiniz. Geniş bir giriş voltaj aralığı bulunmaktadır. Hem çok düşük hem de çok yüksek gerilimlerde bile aküye geçmeden online çalışabilme durumu bulunur. Yüksek giriş güç faktörü ile şebekenize ek olarak kompanzasyon yükü getirmemektedir. Böylece elektrik faturalarında tasarruf sunar.

3-FSP FP1000

FP Serisi line-interactive UPS’ler küçük boyutu ile gerilim dalgalanmalarına ve ani artışlarına karşı stabil bir güç koruması sağlayabilir. Bilgisayar kullanıcıları, küçük işletmeler ve küçük telekom uygulamaları için idealdir.

Gömülü mikro işlemci denetleyicisi, yüksek güvenilirlik sunar.

Şebeke AC gücü gidip geldiğinde, otomatik olarak yeniden başlar. FP serisi simüle edilmiş sinüs dalgası, kapalı modda şarj etme ve soğuk başlatma fonksiyonu ile iyi bir seçimdir.

4-POWERFUL SLE-650

Özel tasarımları sayesinde şebeke elektriği varken veya yokken sorunsuz ve sessiz çalışır. Otomatik voltaj regülasyonu ile şebeke enerjisinde meydana gelen gerilim değişimlerini aküleri kullanmadan düzenler. Kullanıcı dostu, basit ve pratik LED ekranı sayesinde cihazın çalışma durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Cold Start desteğiyle şebeke enerjisi yokken dahi UPS’inizi çalıştırabilirsiniz. UPS kontrolü ile akü şarj, deşarj seviyelerini izlenerek akünün verimi ve ömrü maksimum seviyede tutulur.

5-MAKELSAN UPS LION 2200

Hafif ve kompakt tasarıma sahip LİON güç kaynağı, elektrik kesintilerinde bilgisayar sistemleri, modemler, oyun konsolları, ev ve işyerinizdeki diğer elektronik cihazlarınız için çalışma süresi uzatılabilen güç desteği ve elektriksel dalgalanmalarda gerilim koruması sağlar. 2200VA güç değeri ile daha uzun süreli kullanım sağlar.

6-Schneider Electric BVS 1000VA

Modem, PC, Full HD TV, Monitör, Oyun Konsolları, Oyun-Performans Bilgisayarları, Amfi, Receiver, Apple TV, Uydu Alıcısı, Switch, VoIP gibi farklı güç tüketen cihazlara aynı anda güç verebilir. PC gibi yüksek güç gerektiren cihazları kapattıktan sonra modem gibi düşük güç tüketen cihazları saatler boyunca çalıştırarak internet bağlantınızı devam ettirebilirsiniz. Gerilim düşüklüğü ve dalgalanmalarını düzelterek enerjinin düzensiz verildiği bölgelerde cihazlarınızı korur. Değerli elektronik cihazlarınızı yıldırım, gerilim darbesi ve gerilim yükselmesinin zararlı etkilerinden korur.

7-Tunçmatik TSK5282 Economy 800VA

Bu cihazı okulda, iş yerinde, evde, ofiste, ajansta, şirkette, vb. alanlarda kullanabilirsiniz. Teknolojik ve dijital cihazların olduğu yerlerde kullanmak daha mantıklıdır. Onların ihtiyaç duyduğu enerjiyi bu cihazla sağlayabilirsiniz. Tunçmatik kalitesinde üretilen güç kaynağı telefonlarda, tabletlerde, laptoplarda, masaüstü bilgisayarlarda, fakslarda, fotokopi cihazlarında, yazıcılarda, barkod okuyucularda, vb. dijital cihazlarda kullanılabilir. Güç kaynağı, uzun vadede kullanılan ürünlerden biridir. İş yerinize ya da evinize bu cihazdan satın alırsanız sıkıntı çekmezsiniz. Yıllarca aynı ürünü kullanabilirsiniz. Güç kaynağı alıp durmakla uğraşmazsınız. 450 W elektrik enerjisi kullanır. Kaynağa bağladığınız herhangi bir cihazı bu ürünle güzelce doldurabilirsiniz. Onların şarjı bittiğinde elinizin altındaki güç kaynağını kullanın. Özellikle seyahate çıktığınızda size çok faydası olur. Ups güç kaynağının aküsü mevcuttur. Bu akünün tam olarak dolması gerekir. Minimum 4 saatlik bir sürede güç kaynağının aküsünü doldurabilirsiniz.

8-MAKELSAN LION 650 VA

En iyi kesintisiz güç kaynağı listemize bu harika tasarıma sahip ürünle devam ediyoruz. Hafif ve kompakt tasarıma sahip LİON güç kaynağı, elektrik kesintilerinde bilgisayar sistemleri, modemler, oyun konsolları, ev ve işyerinizdeki diğer elektronik cihazlarınız için çalışma süresini uzatılabilen güç desteği ve elektriksel dalgalanmalarda gerilim koruması sağlar. Elektrik tüketimi düşük olan yazar kasa pos, telefon şarj üniteleri gibi aletler için kullanılabilir.

9-APC Easy UPS

Güç kaybı sebebiyle iş toplantılarınız ya da oyununuz yarıda kalabilir hatta aileniz ve arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı kısıtlanabilir. APC by Schneider Electric BVX1200LI-GR, elektronik cihazlarınızın korunmasını sağlamak için cihazlarınıza sürekli güç sağlar.

Modeminizi BVX UPS ile kullanmanız elektrik kesintilerinde saatlerce internete bağlı kalmanızı sağlar. Pahalı oyun ekipmanınızı şebekeden veya yıldırımlardan kaynaklanan güç dalgalanmalarına karşı koruyun. UPS, aynı zamanda modeme ve bilgisayarınıza güç vermeye devam edecek, böylece online oyunlara devam etmeniz, çevrim içi kalarak mobil, bilgisayar ya da konsol oyunları oynayabilmenizi mümkün kılar. Beklenmeyen güç kesintileri oyundan kopmanıza, geçici ban ile karşılaşmanıza veya sıralama kaybına uğramanıza neden olur. Oyuncular erken bırakmanız halinde sizi bildirecek, bu da sıralamanızı ve itibarınızı etkileyecektir. UPS, oyunu tamamlamak, kayıpları ve oyun dosyalarının bozulmasını engellemek amacıyla kaydetmek için gereken kesintisiz gücü sağlar. Güç kesintileri özellikle oyun içi işlemler sırasında sorun olabilir. Bu nedenle oyun içinde satın aldığınız ögeleri ve paranızı kaybedebilirsiniz.

Enerji beklenen seviyelerin dışında dalgalandığında ya da elektrikler kesildiğinde BVX UPS, elektronik cihazlarınızı korur ve enerji vermeye devam eder.

10-S-Link Sl-up2000

En iyi kesintisiz güç kaynağı listemizin sonuna geldik. Ana güç kaynağında akım dengesizliği sorunu meydana gelebilir. Genellikle sanayi tipi kullanımlarda meydana gelebilen bu sorun, nadiren şehir elektriğinde de ortaya çıkabilir. Bu durumda bağlı bulunan elektronik cihazlarda arıza, yanma gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Ürün, kullanım sırasında şebekede meydana gelebilecek voltaj dalgalanmalarını önler, cihazlarınızı korur. Kullanım sırasında ürün, kesintisiz güç desteği sunar. Bu sayede elektrik kesintisi durumunda bile sorunsuz bir şekilde işlerinizi yürütmeye devam edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r