DOLAR 18,8103 -0.01%
EURO 20,4965 0.38%
ALTIN 1.162,72-0,22
BITCOIN 425403-1,20%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

06:48

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kas Gelişimini Destekle! En İyi Izole Whey Protein Tozu Markaları
  • YKN Haber
  • Yaşam
  • Kas Gelişimini Destekle! En İyi Izole Whey Protein Tozu Markaları

Kas Gelişimini Destekle! En İyi Izole Whey Protein Tozu Markaları

ABONE OL
Ocak 22, 2022 00:56
Kas Gelişimini Destekle! En İyi Izole Whey Protein Tozu Markaları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Protein tozları, içecekler ve barlar en popüler diyet takviyelerinden bazılarıdır. Bu ürünlerde bulunan en yaygın protein türlerinden biri, süt ürünlerinden elde edilen peynir altı suyudur. Peynir altı suyu izolatı ve peynir altı suyu konsantresi dahil olmak üzere farklı peynir altı suyu proteini türleri vardır. Bunların arasındaki farkı genel olarak ele alıp en iyi izole edilmiş whey proteinleri listeleyeceğiz!

Whey protein nedir?

Protein barlarında, içeceklerde ve tozlarda bulunan proteinin çoğu sütten elde edilir. Süt, peynir veya yoğurt oluşturmak üzere işlendiğinde kalan sıvıya peynir altı suyu denir. Bu sıvı, yaygın olarak peynir altı suyu proteinleri olarak dlandırılan hızlı sindirilen proteinleri içerir. İşlenmeden önce, sütteki proteinin yaklaşık %20’si peynir altı suyudur ve diğer %80’i daha yavaş sindirilen kazein proteinlerinden oluşur. Peynir altı suyu ve kazein, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri içerdikleri için yüksek kaliteli proteinler olarak kabul edilir. Bununla birlikte, peynir altı suyunun kaslarınızdaki yeni protein üretimini artırmak için özellikle faydalı olduğu düşünülmektedir Takviyelerde kullanılan birkaç farklı peynir altı suyu proteini türü vardır. En yaygın formlardan ikisi peynir altı suyu izolatı ve peynir altı suyu konsantresidir. Bu formlar, farklı işleme teknikleri kullanılarak üretilir ve besin içeriklerinde biraz farklılık gösterir.

Whey protein ve izole whey protein arasındaki farklar nedir?

Peynir altı suyu izolatı ve konsantre arasında çeşitli besin farklılıkları vardır. Bu farklılıklar işleme yöntemlerinden kaynaklanmaktadır. Sıvı peynir altı suyu, peynir veya yoğurt üretiminin bir yan ürünü olarak toplandığında, protein içeriğini artırmak için çeşitli işlemlerden geçer. Yeterli bir protein konsantrasyonuna ulaşıldıktan sonra sıvı, ağırlıkça %80’e kadar protein içeren peynir altı suyu konsantresi tozu oluşturmak üzere kurutulabilir. Peynir altı suyu konsantresi tozunun kalan %20’si karbonhidrat ve yağ içerir. Peynir altı suyunun yağ ve karbonhidrat içeriğini azaltmak için farklı işleme aşamaları kullanılırsa, ağırlıkça %90 veya daha fazla protein içeren bir peynir altı suyu izole tozu üretilebilir. Genel olarak, peynir altı suyu izolatı üretiminde kullanılan işleme adımları, porsiyon başına daha yüksek protein içeriği ve daha düşük yağ ve karbonhidrat içeriği ile sonuçlanır. Bununla birlikte, peynir altı suyunun her iki formunda bulunan amino asit türleri, aynı proteinlerden türetildikleri için hemen hemen aynıdır. Daha düşük toplam karbonhidrat içeriğine ek olarak, peynir altı suyu izolatı ayrıca daha düşük laktoz içeriğine sahiptir. Bu, laktoz intoleransı olanlar için daha iyi bir seçim olabileceği anlamına gelir. Besin farklılıklarına ek olarak, bu iki peynir altı suyu türü arasında maliyet farklılıkları vardır. Genellikle peynir altı suyu izolatı, peynir altı suyu konsantresinden daha pahalıdır. Bu, peynir altı suyu izolatının daha yüksek saflığına dayanarak mantıklı olsa da, daha fazla miktarda peynir altı suyu konsantresi almak size aynı dozda proteini, genellikle daha düşük bir maliyetle getirebilir.

Olimp Whey Isolate Protein

Olimp  Whey Protein Complex CFM izolatı ve peynir altı suyu proteini konsantresinin bir kombinasyonu olup, yarım ölçülere yatırım yapmadan günlük diyetinizi kaslarınız için gerekli miktarda proteinle tamamlamanıza olanak tanımayı amaçlamaktadır. Kolay ve kullanışlı bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır. Çok miktarda protein ve amino asit içermektedir. Protein içeriği nedeniyle kas kütlesinin büyümesine ve korunmasına katkıda bulunur. 1 porsiyonda 134 sağlıklı kalori bulunmaktadır. Bu gıda yeterli ve dengeli bir diyet ile birlikte tüketilmelidir, tek başına bütün besin öğeleri ihtiyacınızı karşılamaz. Bu ürünler hekim ve diyetisyen önerilerine göre kullanılmalıdır. B6 vitamini ile birlikte tüketilmesi tavsiye edilir. 15 yaş altındakilerin doktor gözetiminde kullanması gereklidir. Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Nutrever Whey İsolate Protein

Nutrever Whey Isolate Protein Tozu, yüksek proteinli sporcu gıdasıdır. Yağ ve şeker oranı düşüktür.Antrenman sonrası yıkılan kasları besler. Kas gelişimine yardımcı olur. Vücudun günlük protein ihtiyacını karşılar. Kolay ve kullanışlı bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır. Çok miktarda protein ve amino asit içermektedir. Protein içeriği nedeniyle kas kütlesinin büyümesine ve korunmasına katkıda bulunur. 1 porsiyon (30 gram) ürünü antrenman sonrasında 300-350 ml su veya yarım yağlı süt ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Önerilen porsiyon miktarını aşmayınız. Bu gıda yeterli ve dengeli bir diyet ile birlikte tüketilmelidir, tek başına bütün besin öğeleri ihtiyacınızı karşılamaz. Bu ürünler hekim ve diyetisyen önerilerine göre kullanılmalıdır. B6 vitamini ile birlikte tüketilmesi tavsiye edilir. 15 yaş altındakilerin doktor gözetiminde kullanması gereklidir Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Protech Nutrition 4Whey Wpc+Whey İsolate Protein

 Protech nurtition isolate whey protein toz formda bir üründür. Doğal yapısı bozulmadan ısı ve basınç yöntemleri ile üretilmiştir. %7 izole %72 konsantre whey proteininden oluşur. 1 servis 35 gram üründe 27,8 gram protein, 8,8 gram bcaa, 5,9 gram glutamin ve 160mg vitamin B6 içerir. Antrenman sonrası yıkılan kasları besler. Düzenli antrenman ile birlikte kullanıldığında kas gelişimine yardımcı olur. Ürün doğal şeker içerir ilave şeker içermez. Önerilen porsiyon miktarını aşmayınız. Bu gıda yeterli ve dengeli bir diyet ile birlikte tüketilmelidir, tek başına bütün besin öğeleri ihtiyacınızı karşılamaz. Bu ürünler hekim ve diyetisyen önerilerine göre kullanılmalıdır. 15 yaş altındakilerin doktor gözetiminde kullanması gereklidir Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Nutrend Whey Isolate

Peynir altı suyu proteini izolatı (WPI), peynir altı suyu proteininin en saf halini gizler. Premium WPI üretimi çok pahalıdır, ancak paranız için alabileceğiniz en iyi protein şeklidir. Nutrend izole peynir altı suyu proteini, yalnızca CFM yöntemiyle üretilen protein içerir. CFM yöntemi, ürünün minimum denatüre protein içermesini ve biyolojik olarak aktif tüm protein fraksiyonlarını korumasını sağlar. Ürün doğal şeker içerir ilave şeker içermez. Önerilen porsiyon miktarını aşmayınız. Bu gıda yeterli ve dengeli bir diyet ile birlikte tüketilmelidir, tek başına bütün besin öğeleri ihtiyacınızı karşılamaz. Bu ürünler hekim ve diyetisyen önerilerine göre kullanılmalıdır. 15 yaş altındakilerin doktor gözetiminde kullanması gereklidir Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

Olimp Pure Whey Protein Isolate

Olimp Pure Whey Isolate 95, izole whey protein tozu içeriğine sahip bir sporcu gıdasıdır. %97,5 izole whey proteinden elde edilen oldukça yüksek protein oranına sahiptir. Yoğun antrenman dönemlerinde kasların yeniden yapılanması ve gelişimine destek olabilecek saf bir protein kaynağıdır. Yalnızca CFM yöntemiyle üretilen protein içerir. CFM yöntemi, ürünün minimum denatüre protein içermesini ve biyolojik olarak aktif tüm protein fraksiyonlarını korumasını sağlar. Ürün doğal şeker içerir ilave şeker içermez. Önerilen porsiyon miktarını aşmayınız. Bu gıda yeterli ve dengeli bir diyet ile birlikte tüketilmelidir, tek başına bütün besin öğeleri ihtiyacınızı karşılamaz. Bu ürünler hekim ve diyetisyen önerilerine göre kullanılmalıdır. 15 yaş altındakilerin doktor gözetiminde kullanması gereklidir Ürünü incelemek ya da satın almak için tıklayabilirsiniz.

En çok tercih edilen izole edilmiş whey protein takviyelerini sizler için derledik. Takviye ürünlerin tedavi edici olmadığını amacının sadece takviye olduğunu unutmadan kullanmak her zaman sonuçlardan daha memnun kalmanızı sağlayacaktır, takviyeler mucize değildir. Düzgün bir diyet ile kullandığınızda gerekli verimi alacaksınızdır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

300x250r
300x250r